17.11.2021. –MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACA

17.11.2021. –MEĐUNARODNI DAN SREDNJOŠKOLACAMeđunarodno vijeće studenata je 1939. godine u Londonu proglasilo 17. novembar Danom srednjoškolaca u znak sjećanja na studentske demonstracije u Pragu koje su nacisti ugušili zatvorivši sve ustanove visokog obrazovanja u Češkoj i poslavši više od 1200 studenata u koncentracione logore, dok je devet studenata i profesora strijeljano.Članovi Vijeća učenika naše škole su, prema tradiciji naše škole u znak sjećanja na praške studente i srednjoškolce koji su se borili za svoja prava, obilježili Međunarodni dan srednjoškolaca sa ciljem da istaknu da su oni pokretačka snaga koja može da doprinese promjenama i bude primjer budućim generacijama.  Zaključili su da sve ideje, talente, ambicije i snove trebaju što više usmjeriti na njihovo bolje sutra, da bi izgradili državu koja zaslužuje više, i u kojoj žele ostati. Znanje je moć, a upravo tu moć će iskoristiti za prevazilaženje mnoštva prepreka današnjice. Želimo im što više ideja, rješenja, truda i marljivosti u narednom periodu!Uprava škole.