Druženje sa gradonačelnikom povodom EYOF-a 2019.

Gradonačelnik Abdulah Skaka primio je u četvrtak, 24.01.2019.god. direktore i profesore Tjelesnog i zdravstvenog odgoja srednjih škola Kantona Sarajevo, čiji će učenici učestvovati na Svečanoj ceremoniji otvaranja EYOF-a početkom narednog mjeseca. Gradonačelnik Skaka je izrazio zadovoljstvo što će značajan broj sarajevskih srednjoškolaca biti dio Olimpijade mladih, najvećeg sportskog događaja poslije ZOI ’84, te se zahvalio profesorima i direktorima na saradnji i njihovom izuzetnom angažmanu na ovom projektu. Otvorenje EYOF-a,10.februara  na olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase“, bit će spektakularan događaj u kojem će učestvovati više od 500 mladih iz cijele BiH. Predstavnici sarajevskih srednjih škola istaknuli su izuzetnu saradnju i podršku Grada Sarajeva i gradonačelnika  Skake u projektima u oblasti obrazovanja. Direktorica nase škole Jašarbašić Elvira i Vedad Kurtovic,profesor Tjelesnog i zdravstvenog odgoja, prisustvovali su sastanku i tom prilikom direktorica je istakla koliko je ovaj projekat važan za Sarajevo iz više aspekata. Direktorica je poseban akcenat  stavila na srednjoškolce koji će biti dio koreografije Ceremonije svečanog otvaranja EYOF-a 2019, u sklopu muzičko-scenskog perfomansa „We create together “, i zahvalila se gradonačelniku Skaki na ponovnom buđenju olimpijskog duha u Sarajevu i na učešću u svim aktivnostima koji se odnose i na profesionalno usavršavanje nastavnika.