Ispraćaj penzionera i obilježavanje Međunarodnog dana žena (8. MART – Dan žena)

I ove školske godine povodom odlaska zapolenika u penziju, direktorica škole Elvira Jašarbašić je u saradnji sa Sindikatom organizirala svečani ispraćaj penzionera i proslavu međunarodnog praznika žena u Hotelu Radon Plaza. Ove godine 3 zaposlenika odlaze u penziju:

1. Ranka Šobot
  2. Hava Dautbašić
  3. Derviš Babić

Direktorica je iskoristila priliku da se zahvali našim penzionerima za anganžman i doprinos  koji su dali u JU Srednja zubotehnička škola, te im uručila prigodne poklone.

Pored navedenog ispraćaja zaposlenici JU Srednja zubotehnička škola su se družili i povodom 8. Marta, a gosti na večeri su bili dr med Lana Ferizović Karađole i dr med Šime Karađole iz Dubrovnika.

Prisjećamo se da je 1910. godine održana prva međunarodna ženska konferencija u Kopenhagenu u organizaciji Socijalističke Internacionale te ustanovljen „Međunarodni dan žena„ na prijedlog slavne njemačke socijalistice, žene Clare Zetkin.

Dio prelijepe atmosfere i sam ugođaj prenosimo Vam putem zabilježenih fotografija.