Novogodišnji paketići za djecu na Pedijatrijskoj klinici u Sarajevu

Povodom predstojećih novogodišnjih praznika Vijeće učenika Srednje zubotehničke škole pokrenulo je humanitarnu akciju za prikupljanje novčanih sredstava za hospitaliziranu djecu na Pedijatrijskoj klinici u Sarajevu.

Posebnu pažnji posvetili su djeci koja su hospitalizirana na 9. spratu Pedijatrijske intenzivne njege.

Učenici Srednje zubotehničke škole su od prikupljenih 261,90 KM  sami kupili, sortirali i napravili paketiće shodno uzrastima djece.

Predsjednica Vijeća učenika Amina  Đulović je u ime svih onih koji su se odazvali ovoj humanitarnoj akciji (učenici iz I -1, I – 2, I – 4, II -1, II -2, II – 3, II – 4,  III – 2 i IV – 3 razreda) u petak, 28.12.2018.god. odnijela napravljene paketiće na Pedijatrijsku kliniku zajedno sa učenicima iz I – 2 razreda:

1. Šanjta Fatmom
  2. Delimustafić Nejlom i
  3. Hadžić Imranom.

Posjetom učenici su nastojali  boravak djece u ovoj ustanovi učiniti prijatnijim sa željom da što brže ozdrave i slatkim paketićima izmamiti osmjeh na licima djece.