POZIV ZA TAKMIČENJE “Eko strip”

OBAVJEŠTENJE ZA UČENIKE

POZIV ZA TAKMIČENJE  “Eko strip”

Dragi učenici i učenice,

Udruženje građana “Ruke” u saradnji sa Američkom ambasadom u BiH provodi projekat Eko izazov “učinimo svoju zemlju još ljepšom”.

Kako bi se prilagodili trenutnoj situaciji, objavili su poziv za novi dio izazova, a to je takmičenje “Eko strip”, s ciljem da učenici na kreativan način pošalju svoju ekološku poruku.

Takmičenje Eko strip je namjenjeno učenicima koji pohađaju srednju školu u Bosni i Hercegovini. Osmišljeno je sa željom da animira učenike da istraže opasnosti koje prijete našoj okolini i ponude rješenja na kreativan način, te pošalju svoju ekološku poruku kroz strip.

U PRILOGU POZIVA DOSTAVLJAMO VAM I PROPOZICIJE (USLOVE) TAKMIČENJA!

PROPOZICIJE ZA TAKMIČENJE

Tema: Eko heroj/heroina spašava Zemlju

Izgled takmičarskog stripa: Rad treba napraviti na jednom papiru bloka broj 5, položaj papira (uspravno ili horizontalno) i boja papira su prepušteni želji takmičara. Dopušteni broj okvira na radu je od  9 do 15, dimenzije i oblici tih okvira su također prepuštene mašti takmičara.

Dodatna pravila:

Crteži na stripu trebaju biti nacrtani grafitnom olovkom, suhim bojicama, flomasterima, hemijskom olovkom, temperama, vodenim bojama ili bilo kojom kombinacijom navedenih materijala;

• dijalog treba biti čitko napisan i vidljiv na fotografiji;
  • na dnu rada učenik treba ručno da napiše svoje ime i prezime;
  • dijalog u stripu treba biti na jednom od tri službena jezika u Bosni i Hercegovini;
  • jedan učenik može poslati samo jedan rad.

Prijava:

U mailu navedite:

• Ime i prezime;
  • razred i naziv škole koju pohađate;
  • ime i kontakt telefon jednog roditelja ili staratelja.

Fotografiju gotovog stripa trebate poslati na mail: izazov387@gmail.com , te u naslovu (subject) maila unesite „Prijava na takmičenje Eko strip“.

Kako bi fotografija Vašeg rada bila što kvalitetnija predlažemo da je napravite u dobrom osvjetljenju i da kameru fokusirate prije fotografisanja.

Takmičenje počinje 01.02.2021. godine, a učenici fotografije mogu slati do 26.02.2021. godine do 15h.

Stručni žiri će odabrati i nagraditi 5 najkreativnijih radova sa najboljom ekološkom porukom.

Nagrade za takmičare su sljedeće:

1. Mjesto Tablet;
  2. Mjesto Powerbank (eksterni punjač);
  3. Mjesto Bežične slušalice;
  4. Mjesto Eco-friendly poklon paket;
  5. Mjesto Eco-friendly poklon paket.

Svi radovi koji ispunjavaju kriterije bit će objavljeni na Facebook stranici “Eko izazov – učinimo svoju zemlju još ljepšom”.

Imena pobjednika će biti objavljena u utorak 02.03.2021. godine.

NAPOMENA: U razmatranje za nagrade ulazit će radovi koji stignu isključivo na navedenu mail adresu i koji ispoštuju zadate uslove takmičenja.