Predavanje Udruženja za popularizaciju sigurne hrane

U ponedjeljak, 17.12.2018.god. u amfiteatru škole održano je predavanje za učenike III – 2 i IV– 1 razreda. Predavanje je održala Eldina Smječanin, viši asistent na Fakultetu zdravstvenih studija u Sarajevu. Predavanju je prisustvovala i predsjednica Udruženja  za popularizaciju sigurne hrane Mašić Merima koja je i organizator predavanja zajedno sa profesorom Emirom Poljak u sklopu sekcije CIVITAS.

Udruženje  za popularizaciju sigurne hrane je osnovano na inicijativu grupe eksperata iz oblasti standardizacije (HACCP,ISO,HALAL, GLOBAL GAP…) primarne poljoprivredne proizvodnje, prehrambene tehnologije, sanitarne inspekcije, veterinarstva i mikrobiologije.

Predavanje je održano sa ciljem podizanjem nivoa osviještenosti učenika hranom koja je na tržištu, zaštiti potrošača, ali i da pruži podršku proizvođačima koji su usmjereni ka kvaliteti.

Jedan od ciljeva Udruženja je upravo rad na edukaciji i povezivanju svih karika u lancu „od polja do stola“.