Program Y- napredni trening za nastavno i nenastavno osoblje

Dana 17.i 18.12.2020.god., Asocijacija XY organizirala je napredni trening o primjeni sveobuhvatnog programa prevencije nasilja i promocije zdravlja temeljenog na razvoju psihosocijalnih vještina mladih. Iz naše škole treningu su prisustvovale profesorica Alisa dr Bravić, pedagogica škole Amela Tanović- Sinanović i direktorica škole Elvira Jašarbašić,prof. Na ovom treningu se radilo na kreiranju radionica za učenike i njihovoj prezentaciji.
Završni trening predstavlja nastavak procesa obuka za nastavno osoblje 10 srednjih škola na području Kantona Sarajevo. Nakon završenog naprednog treninga, Asocijacija XY će učesnicima dostaviti certifikat sa zvanjem edukatora u oblasti primjene rodno transformativnog programa Program Y, a koji je akreditovan od strane Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.