S.T.A.R. Challenge

Dana 10.03.2023. godine u prostorijama @hubhomework u Sarajevu održano je četvrto a ujedno i posljednje polufinale ovogodišnjeg takmičenja srednjoškolaca u preduzetništvu (S.T.A.R. Challenge).

Na takmičenju je učestovovalo 62 srednjoškolca a ispred naše škole Timur Jukić i Zara Špago. Nakon rada u grupama, grupe su imale priliku predstaviti svoje ideje stručnom žiriju. Nakon prezentacija svih 13 grupa, stručni žiri je odabrao 3 najbolje. Naša učenica Zara Špago i njen tim su osvojili 3. mjesto. Pobjednički timovi se plasiraju na finalno takmičenje koje ce se održati u Sarajevu u periodu od 01.04. do03.04.2023. godine u sklopu 1. bh festivala za razvoj karijere (#STARtest).

Čestitamo našim učenicima i Zari i želimo joj puno sreće na državnom takmičenju!

Ovogodišnji S.T.A.R. Challenge je podržan od strane Ambasade Italije u BiH, a kao i prethodnih godina sprovodi ga Inkubator društvenih inovacija MUNJA.