Školska 2015/16. – Noviteti u školi

a11Srednja zubotehnička škola otvorila vrata svojim učenicima sedamdesetu godinu zaredom. Uz ovaj mali/veliki jubilej škola je dočekala svoje đake u novom ruhu. Uz veliku požrtvovanost svih uposlenika škole, uz puno rada, kreativnosti i i korištenjem minimalnih finansijskih sredstava škola je ovo ljeto zablistala. Zahvaljujući velikom angažmanu i entuzijazmu direktorice Elvire Jašarbašić, kreativnosti mladih ljudi – naših učenika, svesrdnom zalaganju tehničkog osoblja, idejama nastavnog osoblja, školska zgrada je pastelnim tonovima, vedrinom i svježinom poželjela dobordošlicu svojim učenicima i uposlenicima. Želja svih nas je da se u prostorijama Srednje zubotehničke škole osjećamo ugodno i dobrodošlo, jer samo u takvom okruženju je moguće kvalitetno ostvarivati odgojno-obrazovne zadatke i ostati prepoznat kao renomirana ustanova.

logosl

Kutak za dežurne učenike krasi logo škole na koji smo ponosni.

Na zidovima škole su panoi edukativnog sadržaja koji svakom posjetiocu škole govore o kakvoj vrsti škole je riječ, te o važnosti i značaju budućih zanimanja mladih ljudi koji borave u ovim prostorima.

a1

a2

a3

a4

S ponosom predstavljamo još jednu generaciju maturanata koju smo ispratili u školskoj 2014/15. godini.

a5

a6

Cvijeće u školi govori i o našoj ekološkoj osvještenosti.

a7

a8

Vitrina uspjeha – tako bismo mogli nazvati ovaj kutak na prvom spratu škole. Ovdje je redovna postavka najboljih učeničkih radova, ali i nezanemraiv broj pehara osvojenih na takmičenjima, revijama i susretima srednjoškolaca.

a9

a10

Učenički radovi iz oblasti protetike govore o njihovom znanju i spretnosti i velikom anagažmanu nastavnika u okviru praktične nastave, a prekrasni mural u nastavku kazuje kako u ovoj školi ima jako puno mladih kreativnih ljudi i kako je dijapazon njihovog interesovanja zaista širok, te kako se u ovoj ustanovi temeljito radi osim na stručnim i na općeobrazovnim nastavnim sadržajima.

a11

a12

Na štafelaju za početak školske godine mala škola emocija.

a13

Važne su emocije za naše adolescente jer su stalno prisutne i izmjenjuju se često, a još važnije ih je razumjeti i znati kontrolirati. Veoma je značajno da budući zdrvastveni radnici shvate važnost empatije i komunikacije za njihov budući poziv. Kada govorimo o budućem pozivu onda posebno podvlačimo umijeće donošenja odluka, a odabir srednje škole je prva u nizu značajnih i velikih životnih odluka. Imajući u vidu sve navedeno i posebnost adolescencije odlučili smo se da ovim temama otpočnemo školsku godinu. U narednom periodu upravo ovdje bit će prezentirane i druge interesantne teme, ali i obilježeni svi  važniji datumi.