Učenica Asija Frljak državni rekorder

Atletičarka koja ponosno brani boje Atletskog kluba Sarajevo Asija Frljak, učenica je prvog razreda Srednje zubotehničke škole. Ljubav prema atletici naslijedila je od majke, koja je također bila atletičarka u Atletskom klubu u Sarajevu.

Asija Frljak je u srijedu, 20.02.2019. god.  gostovala na jednoj od TV kuća i zajedno sa članovima kluba istakla uspjehe koje nižu kao pojedinci i kao klub.

Želimo istaći neke od  rezultata, a kao zadnji i koji neće biti posljednji je postignut  u Beogradu gdje su oborena  dva državna rekorda na mitingu u štafetama 4×200 za djevojčice i 4×200 za dječake.

S ponosom možemo istaći još neke sportske uspjehe Asije Frljak:

• Drzavna rekorderka u kategoriji djevojčica i mlađih juniorki u štafetnim trkama
  • Pobjednica Atletskog kupa za srednje škole, općine Centar u 2018.god.
  • Pobjednica Finala Atletskog kupa za srednje škole Kantona Sarajevo u 2018.god.
  • Pobjednica u trčanju na Olimpic day
  • Osvojeno 1. mjesto u štafeti na Božićnom mitingu u Splitu
  • Pobjednica Atletskog kupa za osnovne škole 2017. Kanton Sarajevo – Centar
  • Osvojeno 2. mjesto na Regionalnom takmičenju Bar Crna Gora
  • Državna prvakinja na 300m za 2017. godinu
  • Pobjednica Mitinga šampiona u Beogradu 09.12.2017.godine

i da kao osoba skromnim sportskim duhom pozitivno djeluje na svoje vršnjake i želimo joj puno sreće kao kandidatu za reprezentaciju BiH i da 2020.godine bude dio Balkanskih igara u Turskoj.