Posjeta Centru za srce

Dana 26.09. nekoliko učenica iz IV-4 razreda posjetilo Centar za srce u Vojnoj bolnici sa profesoricom Adisom Džafo-Mušić. Primljeni su od strane glavne sestre Dalile. Ona ih je toplo dočekala i provela kroz veći dio njihove ustanove. Učenice su obišle većinu prostorija uključujući bolesničke sobe, sobe sa materijalom, operacionu salu, imale su priliku posmatrati koronarografiju i otvorenu operaciju srca. Sestra Dalila se maksimalno potrudila da im sve nejasnoće što bolje objasni i približi. U toku obilaženja bolesničkih soba, imale su i interakciju sa pacijentima i bile su informisane o njihovom trenutnom stanju. Učenice su oduševljene, napokon su dobile priliku uživo vidjeti ono o čemu su učile i istraživale. Ovo je bilo jedno divno iskustvo i radujemo se još mnogim sličnim posjetama.