Evropski dan jezika

Profesori Šejla Vojniković i Samir Delić dana 26.9.2024.g. su sa učenicima naše škole i to I2 i II3 razredom prisustvovali događaju koji je obilježen Evropski dan jezika, a u Europe house Sarajevo i na poziv Nacionalnih instituta za kulturu Europske unije (EUNIC), kojim predsjedava Goethe-Institut i Europe House.

Na događaju su učestvovali predstavnici nekoliko ambasada europskih država kao što su ambasade Austrije,Njemačke,Češke,Španije, Rumunjske i td. Cilj je promocija jezičke raznolikosti i kulture naroda Evrope. Naši učenici ovom prilikom obišli štandove, na kojima su se prestavile države Evrope, učeći osnove nekih evropskih jezika. Takođe su se družili,upoznali sa vršnjacima iz drugih škola,te učestvovali u mini tomboli gdje su osvojili različite nagrade. Naš učenik Amin Čaušević II3 razred je imao sreću da osvoji I nagradu a to je besplatan kurs italijanskog jezika.