Dan stradale djece Sarajeva 1992.-95.

Dana 7.maja 2024.g.učenici naše škole iz I3,II1 i II2 razreda su obilježili Dan stradale djece Sarajeva 1992.-95.g.

Odlukom Vlade Kantona Sarajevo 5.maj se svake godine obilježava kao dan stradale djece Sarajeva,ali ove godine zbog vjerskog praznika obilježavanje je upriličeno danas 7.maja a ispred spomenika stradale djece.

Povodom toga danas je organizovan prigodan program u kojem su učestvovali učenici osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo. Položeno je cvijeće i odata počast,a događaju su prisustvovali,osim velikog broja učenika i nastavnika i član Predsjedništva Željko Komšić, delegacija Vlade Kantona Sarajevo,te predstavnici Udruženja roditelja stradale djece Kantona Sarajevo i drugih udruženja, institucija,kao i građani Sarajeva.Ove godine organizaciju ovog događaja je preuzelo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo.