Posjeta O.Š. „Petar Bakula“ u Mostaru

Dana 13. marta učenici naše škole su u okviru aktivnosti projekta e Twinning posjetili O.Š. „Petar Bakula“ u Mostaru, partnera ovog projekta. Posjeta je upriličena za učenike drugih razreda koji su bili u pratnji profesorica: Kulenović Šemsije, Vojniković Šejle i Handžić Dijane. U sedam sati ujutro učenici su se okupili na željezničkoj stanici i krenuli vozom do Mostara. Nakon dva i pol sata vožnje stigli su u Mostar te su se pješice uputili ka O.Š. „Petar Bakula“. Nakon realizacije planiranih aktivnosti sa osnovcima, učenici i profesori su se oprostili od domaćina i krenuli u obilazak starog dijela grada. Nakon fotografisanja na Starom mostu uživali su u lijepom vremenu i šetnji. Oko pet sati popodne ponovo su se okupili na željezničkoj stanici i krenuli vozom natrag za Sarajevo. Budući da su u vozu dočekali vrijeme iftafa, učenici postači su podjelili svoje obroke jedni sa drugima, a za njih, kao i za sve ostale učenike, bile su osigurane hurme kao simbolični znak poštovanja njihove tradicije. Voz je u Sarajevo stigao oko osam sati uvečer i time je ova posjeta bila okončana.