Izložba „Pod nebom vedre vjere – islam i Evropa u iskustvu Bosne“

U okviru vannastavnih aktivnosti propisanih katalogom registriranih programa, u oblasti kulture sjećanja „Naša duhovnost“, učenici škole, u pratnji svojih profesora, Maje Spaho, Enisom Ćemo, Almom Kovačević i Enesom Martinovićem su imali priliku posjetiti izložbu naziva „Pod nebom vedre vjere – islam i Evropa u iskustvu Bosne“ u organizaciji zemaljskog muzeja BiH, Historijski arhiv, Orjentalni institut, Bošnjački institut, Umjetnička galerija BiH i islamska zajednica. Uvidom u 700 izložbenih eksponata iz različitih perioda, učenici su potaknuti na međureligijski dijalog, toleranciju i suživot kroz učenje o religijama i bogomoljama kao mjestima ispoljavanja duhovnosti, te čuvanja od zaborava vjerskih običaja i tradicije. Ovom izložbom su proširi svoje znanje o svojoj domovini bogatog i neprocjenjivog istočnog i zapadnog kulturnog-civilizacijskog nasljeđa.