Posjeta Memorijalnom centru u Potočarima

21. septembra 2022. godine, u 8 sati, ispred Zemaljskog muzeja nasi učenici ll-1, ll-2, ll-3 i ll-4 sa razrednicima Darijom Knezević, Enesom Martinovićem, Danijelom Soldo i Mališom Borovćaninom, ušli su u autobuse i krenuli na hodočasnicki put, bolan i opominjući za sve buduće generacije.

Put je bio bezbjedan i vrijeme nas je poslužilo, stigli smo u Potočare u 11:40 i započeli obilazak mezarja i stratišta, sva mjesta patnje i stradanja hiljade Bošnjaka.

U tvornici akumulatora, koja je sad dio Muzeja genocida, razgledali smo eksponate koji su ostavljali jeziv dojam i pogledali smo film “Jedna sedmica u julu”. Potreseni i rastuženi odgledali smo sav taj užas.

Zaposlenici memorijalnog centra su nam održali predavanja o životu ljudi prije i poslije stravičnih događaja.

Vidjeli smo i novi eksponat “Koraci onih koji nisu prošli”.Pod snažnim utiskom svega što smo vidjeli i doživili krenuli smo ka Sarajevu, svako od nas zadubljen u svoje misli i razmišljanja.

Učenici II razreda.