STEAM časovi u Američkom kutku

Pozdravljajući kurikularnu reformu, osim što nam je cilj unijeti svježinu i inovativne nastavne metode u našu školu, želimo ići i korak dalje kako bi učenike i učenice dodatno motivisali za učenje, kreativnost i napredovanje. Tako da će naši učenici i učenice nekoliko nastavnih časova fizike zajedno sa profesoricom Adelom Subašić-Kopić realizirati u drugačijem ambijentu, u Američkom kutku Sarajevo. Istraživat će zavidnu literaturu kako u printanoj tako i u elektronskoj formi, koristit će materijale za eksperimente, te 3D printer. Opšte oduševljanje je vladalo već na prvom održanom času kada su zapravo saznali koliko dodatnih mogućnosti, izazova i prilika im stvara ova saradnja. Zahvaljujemo se na ideji za realizaciju ovog projekta našoj profesorici i Američkom kutku Sarajevo.