Stručno usavršavanje 17. i 18. januar

Nastavnici naše škole su 17. i 18. januara 2024. učestvovali u stručnom usavršavanju iz oblasti kurikularne reforme , u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS i Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja .Za nastavnike , koji će po prvi put iduće školske godine , realizirati nastavu po mjerljivim ishodima učenja , bila je ovo prilika da se upoznaju sa elementima predmetnih kurikuluma .Tema stručnih usavršavanja bila je Primjena dokumenta kurikuluma po utvrdjenim modulima i u okviru ovih radionica učesnici su upoznati sa pojmovima , kao što su Bloomova taksonomija , kognitivni procesi za različite vrste znanja , vrijednovanja , formativnog praćenja i savremenih tehnika metoda učenja i podučavanja .Nastavnici naše škole su , sa velikim entuzijazmom i odgovornošću , učestvovali u ovim interaktivnim predavanjima i time još jednom pokazali da smo spremni za sve što nosi budučnost i novi izazovi obrazovanja i odgoja mladih generacija .