Učešće naših učenika na online radionici u organizaciji Američke ambasade

Naši učenici su dobili inzvarednu priliku učestvovati na online radionici u organizaciji Američke ambasade i United States Enviromental Protection Agency (US EPA). Osim naših učenika,  radionici su prisustvovali i učenici iz Trebinja. Glavna tema radionice je bila vezana za energiju koju globalno koristimo , te one vrste energija koje bi bile korisnije, a samim tim i ekološki prihvatljivije za našu planetu. Učesnici su se prvo upoznali sa različitim vrstama energije koje se u svijetu koriste, rangirane po energetskoj efikasnosti i materijalnoj vrijednosti. Nakon teorijskih osnova, učesnici su podijeljeni u timove gdje su imali priliku naučiti više o energetskim izborima uz pažljivo osmišljenu takmičarsku igru. Tim naših učenika je predovodila profesorica fizike Adela Subašić-Kopić.

Učenici koji su učestvovali na radionici: