Jedno neobično ponavljanje gradiva u četvrtom razredu

Nakon obrađene nastavne cjeline “Radioaktivnost”, profesorica fizike Adela Subašić-Kopić je željela da ponavljanje naučenog gradiva realizuje na nešto drugačiji način.

U sklopu domaće zadaće učenici su prvo dobili zadatak da pogledaju igrani film pod nazivom “Radioaktivnost” baziran na životu i radu jedne od najboljih naučnica svijeta, Marije Kiri. Cilj je bio da ovu aktivnost obradimo na STEAM način, odnosno da kroz navedenu temu potaknemo učenike na šire promišljenje kao i povezivanje raznih naučnih i društvenih diciplina. Komentarišući život i rad Marije Kiri učenici su se dotakli raznih tematika poput diskriminacije po svim osnovama, demokratije, logike, psihologije, religije i nauke. Vrlo vješto su branili svoje teze, potkrepljujući ih argumentima, a pri tome uvažavajući mišljenja drugih u razredu. Času su prisustvovale i direktorica škole Elvira Jašarbašić, te pedagogica Nataša Đorem.