VIII ETWINNING KONFERENCIJA

U četvrtak i petak, 6. i 7. oktobra 2022. godine, je u Banja Luci održana 8. godišnja eTwinning konferencija pod nazivom “eTwinning era za zajednička nastavnička djela”. Konferenciju je organizovao tim Državne agencije za podršku eTwinningu u Bosni i Hercegovini, koji djeluje unutar Agencije za predškolsko, osnovno i srednje obrazovanje (APOSO).

Uz više od 70 učesnika, eTwinning nastavnika, provedeno je šest eTwinning radionica. Radionice su se bavile temama poput: škola iz snova, profesionalni razvoj pomoću eTwinninga, formativno praćenje, ESEP platforma.

U ime Srednje zubotehničke škole, Sarajevo konferenciji su prisustvovale profesorice Elma Jusić i Šemsija Kulenović. Učestvovale su i u radionicama, te se družile sa eTwinnerima Bosne i Hercegovine.

Profesoricama  je ovo bilo izuzetno iskustvo i veliki podsticaj da i u nastavku svog rada veliku pažnju posvete kontinuiranom razvijanju ličnih i društvenih kompetencija.