Da li je u prošlosti postojao život na Marsu?

Osjećamo posebno zadovoljstvo što smo i u ovim teškim vremenima, kada sa učenicima komuniciramo putem online platformi, uspjeli sačuvati odnos kakav smo imali i u školskim klupama. Naši učenici su i tokom raspusta bili vrijedni pa su zajedno sa profesoricom fizike Adelom Subašić-Kopić uzeli učešće u projektu koji predstavlja mišljenje mladih iz BiH o svjetski značajnom projektu. Naime, američka letjelica „Perseverance“ će NASA 30. jula lansirati prema Marsu. Ona će biti spuštena u krater „Jezero“,  nazvan po maloj bosanskohercegovačkoj opštini kod Mrkonjić Grada. Uz podršku Ambasada SAD, Astronomskog društva Orion iz Sarajeva, naši učenici su pripremili ovaj video spot, kojim se BiH pridružuje svjetskoj promociji ove značajne kosmičke misije. Ona možda odgovori na ključno pitanje: „Da li je u prošlosti postojao život na Marsu“.
U videu govore učenici koji će u septembru krenuti u drugi razred, a to su: Timur Jukić, Aida Aganović, Kanita Muminović, Dženan Bevrnja, Amna Planja, Nejra Behlulović, Ridvan Dizdarević, Amila Čelik, Merima Fejzić i Adna Subašić.

[embedyt] https://youtu.be/lOuKpvmzuo4[/embedyt]