eTwining-Diabetes mellitus-Zdrave životne navike

Povodom obilježavanja Svjestskog dana diabetesa, učenici naše škole su održli predavanje i kratku radionicu za učenike 5.b.razreda O.Š. Isak Samokovlije. Akcenat predavanja bio je stavljen na pravilnu prehranu, dovoljnu fizičku aktivnost kao važne elemenata prevencije u nastanku diabetes melitusa tip 2.Učenici su se dodakli i važosti odžavanja oralnog zdravlja kod osoba sa diabetesom.Kreativnoošću učenika: Sejdic Lamija, Špago Zara, Muhić Ilhana, Nada Bajramovic-II4, Jukic Timur-III2, Bevrnja Džeban-III1, Čaušević Adna-IV1, Kapo Lamija i Sena Ćurovac uz kordinaciju profesora uključenih u projekat e-twininga: prof.Kulenovic Šemsija, prof. Jusić Elma, dr.Edina Fišeković-Ibisević, dr.Lejla Čikić i Adisa Džafo-Mušć dipl.med.ses. , učinili smo da svoja znanja, lična iskustva prenesemo mališnima. Vjerujemo da smo uspjeli u tome.