Obilježavanje 30.godišnjice od početka opsade Sarajeva

Dana 8.4.2022. godine učenici II-2 i  II-3 odjeljenja, su  u pratnji profesorice historije Šejle Vojniković posjetili Tunel spasa Butmir. Posjeta je organizovana od 9-11 sati u okviru Dana otvorenih vrata SK Tunel“D-B“ te na prikladan način obolježila 30.godišnjica od početka opsade Sarajeva. Učenici su tokom posjete pogledali dokumentarni film o životu u opkoljenom Sarajevu, te imali historijski čas o značaju tunela za građane. Upoznali su se i sa izgradnjom tunela, kao i detaljima iz života građana, tokom opsade grada. U okviru posjete obišli su Spomenički kompleks Tunel D-B, kao i kuću porodice Kolar, koja je određena kao početna tačka za kopanje tunela, a danas se tu nalazi muzejska postava.