Posjeta naših učenika Američkom kutku Sarajevo

U proteklom mjesecu učenici naše škole Mervana Kehić, Amra Kehić, Lamija Zajmović, Lamija Sejdić, Diyala Kratovac i Amar Tokmo, prisustvovali su interesantnom predavanju u Američkom kutku. Povod ovog druženja je obilježavanje Mjeseca Afroameričke kulture (Black History Month).

Prezentaciju su držali učenici iz Amerike koji su preko Kennedy-Lugar YES Abroad programa stigli u našu zemlju kako bi ovdje proveli jednu školsku godinu. Oni su pripremili fanatastičnu prezentaciju o ovom mjesecu (februaru) u kojem se odaje počast Afroameričkoj kulturi i značajnim ličnostima iz njene historije. Upoznali su nas sa činjenicama o ovom mjesecu, načinima na koji se obilježava u njihovim školama, bibliotekama i porodicama. Razgovarali smo o Frederick Douglassu, Harriet Tubman, Dr. Martin Luther King Jr-u i Yaa Gyasi.

Učenici su iskoristili priliku da se upoznaju sa vršnjacima, da razmijene svoja iskustva i da razgovaraju o mnogim aktuelnim temama.