Prisustvo na Otvoreni forum „ Škola sigurna za svako dijete“

U srijedu, 27.02.2019.god. održan je Otvoreni forum“ Škola sigurna za svako dijete“.  Forum je organizovao Centar za razvoj omladinskog aktivizma CROA u okviru projekta „ Vršnjačko nasilje – NEMA ŠANSE“. Na forumu prisustvovala je pedagogica Meliha Branković, a forumu su se odazvale i druge škole sa područja Općine Centar Sarajevo.

Na forumu se razgovaralo o:

• ulozi nastavnika i roditelja u prevenciji vršnjačkog nasija i na koji način oni mogu učestvovati u stvaranju sigurnog školskog okruženja
  • na koji način aktivnosti učenika mogu doprinijeti promjeni njihove percepcije o nasilju kao neželjenoj pojavi u školskom okruženju.

Povodom Međunarodnog dana prevencije vršnjačkog nasilja koji se obilježava 28.februara učenici naše škole i zaposlenici škole su pozvani da 28.februar obilježe i da kao simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja i simbol inicijative obuku ružičaste majice. Učenici su taj dan na hodniku škole postavili i  plakat povodom Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja.