Trening u organizaciji Asocijacije XY

Profesorice naše škole, Alisa dr. Bravić, Melisa dr. Livnjak i pedagogica Amela Tanović- Sinanović su u periodu od 27.-30.10.2020.god. učestvovale na treningu u organizaciji Asocijacije XY.
Trening pod nazivom ” Akreditacija Programa Y: Mladi- Inovativni pristupi u prevenciji rodno zasnovanog nasilja i promociji zdravih životnih stilova kod mladića i djevojaka” imao je za cilj predstavljanje primjera najbolje prakse u primjeni programa prevencije nasilja i promocije zdravlja. Važno je naglasiti da je JU Srednja zubotehnička škola jedna od nosioca aktivnosti, s obzirom da direktorica naše škole Elvira Jašarbašić, prof. daje poseban doprinos i iznimnu posvećenost razvoju, implementaciji i unapređenju programa usmjerenih na promociju zdravlja i zdravih životnih stilova mladih u BiH.
Trening je završen veoma uspješno, a naša škola će imati tri predstavnika koji će biti uključeni o uvođenju Programa Y u odjeljenske zajednice u Kantonu Sarajevo.