Obilježavanje Svjetskog dana srca (29. 09. 2024.)

Da uvijek možemo drugačije i bolje danas je smjer stomatoloških sestara-tehničara pokazao. Učenice drugih i četvrtih razreda Srednje zubotehničke škole su uz mentorstvo i podršku svojih profesorica dr. Lejle Čikić, dr. Edine Ibišević-Fišeković i dipl. med. sestre Adise Džafo-Mušić obilježile Svjetski dan srca u holu naše škole. Organizovale su mjerenje krvnog pritiska i pulsa učenicima i zaposlenicima škole. Učenice su bilježile vrijednosti krvnog pritiska i pulsa, a prikupljeni podaci će kasnije biti statistički obrađeni. Profesori i učenici su bili oduševljeni i zainteresovani, te je bio jako uspješan dan. Nadamo se da ćemo u budućnosti imati priliku sprovesti mnoge slične aktivnosti i obilježiti sve dane i datume koji su bitni za nas, našu školu i naše zdravlje!