Otvaranje prvog Internet centra u BiH

MFS-EMMAUS je kao dio Konzorcija za zaštitu djece od nasilja u digitalnom okruženju koji čine UNICEF, Save the Children i MFS-EMMAUS održao je 13.06.2019. godine, svečanu promociju Centra za sigurni internet u Botaničkom vrtu Zemaljskog Muzeja u Sarajevu. Međunarodni forum solidarnosti Emmaus  je predstavio aktivnosti ureda u Sarajevu,  sprovedene s ciljem stvaranja sigurnijeg digitalnog okruženja u Bosni i Hercegovini u posljednjih 10 godina. Srednjoj zubotehničkoj školi je kao gostu koji je pridonijeli uspostavljanju prvog Centra za sigurni internet u BiH uručena zahvalnica, dok su djeca učestvovala u kreativnoj radionici u kojoj su razgovarali o prednostima intereneta i opasnostima koje se tu nalaze. Učenice naše škole koje su učestvovale na radionici su: Kurt Sajra, Đipa Hana, Velagić Amra i Orić Emina. U sklopu programa, djeca su prezentovala rezultate ove radionce te su podijeljene brojne nagrade kako bi razveselili što više djece koja su prisustvovala događaju. Ovaj događaj je veoma važan korak pri stvaranju sigurnijeg online okruženja, kako za djecu i mlade, tako i za sve ostale koji u današnje vrijeme koriste infromacijske i komunikacijske tehnologije.