Panel diskusija na temu „ Vršnjačko nasilje“

Komitet za javno zdravstvo, u sklopu obilježavanja Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja-Dan ružičastih majica, organizovao je projekt pod nazivom Promjena igre. Projekt se implementirao kroz više dijelova, od kojih je jedan panel diskusija koja se održala 23.2.2022. u amfiteatru Akademik Seid Huković na Medicinskom fakultetu Sarajevo. Tom prilikom učenici naše škole su zajedno sa direktoricom Elvirom Jašarbašić, prof i pedagogicom Sadmira Murga učestvovali u diskusiji , čiji je cilj edukacija učenika o vršnjačkom nasilju, ali i ostalim vrstama nasilja, te naučiti učenike kako prevazići taj period. Panel diskusiju su vodile doktorica Amela Penava i Nermina Vehabović psiholog-psihoterapeut.