Svjetski dan štednje obilježava se svake godine 31.10. u spomen na Prvi međunarodni kongres štedioničara održan 1924. u Milanu u povijesnom sjedištu banke Cassa di Risparmio delle Province Lombarde.
Profesor Filippo Ravizza koji je kasnije bio i ravnatelj Instituta za međunarodne štedionice (eng. International Savings Banks Institute), posljednji je dan spomenutoga kongresa proglasio Svjetskim danom štednje. Taj dan posvećen je promicanju i jačanju svijesti javnosti o važnosti štednje za suvremenu ekonomiju i osobne potrebe svakog pojedinca.
Tada su se sastali predstavnici svjetskih štednih ustanova želeći pronaći izlaz iz krize koju je prouzrokovao Prvi svjetski rat. Sudionici toga kongresa usuglasili su se da je štednja prijeko potrebna za razvoj čovječanstva pa je ustanovljen Svjetski dan štednje kao oživljavanje borbe protiv rasipništva. Tu je odluku donijelo 350 delegata iz 27 zemalja svijeta koji su predstavljali oko 100 milijuna štediša. Time je započeta era promišljanja o očuvanju postojećih resursa i promjena u njihovom korištenju.
Štednja je jedan od temelja rasta i razvoja svake zemlje preko kojeg se dolazilo do višeg životnog standarda i stabilnosti nacionalnih ekonomija, te se u tom pogledu do danas nije ništa promjenilo.
Povodom obilježavanja Svjetskog dana štednje učenici naše škole su u pratnji profesorica Jusić Elme i Kulenović Šemsije prisustvovale radionici u Srednjoj ekonomskoj školi koja je bila na temu recikliranja.
Učenici su od raznih recikliranih materijala pravili narukvice i druge predmete.
Učenici/Učenice koji su iz naše škole učestvovali u radionici zajedno sa profesoricama su:
- Sajra Kurt
- Hana Đipa
- Elma Ramić
- Berina Alić
- Dženan Hasković
- Iman Jabučar
- Lejla Salihović
- Amina Kovač
- Nejla Sinanović